Jak dojechać do Disneylandu z Paryża? (2018)

jak dojechać do disneylandu z paryża

Z uwagi na to, że od zawsze skupiamy się na podróżowaniu budżetowym, wpis będzie krótki i rzeczowy. Nie trzeba się zbyt dużo zastanawiać jak dojechać do Disneylandu z Paryża, ponieważ nasz sposób jest najszybszy, a jednocześnie najtańszy!

Dojazd do Disneylandu z Paryża

Rozbudowana siatka metra w Paryżu pozwala w prosty sposób poruszać się po mieście, a także poza nim. Musisz wiedzieć, że Disneyland znajduje się ok. 40 km od centrum miasta, dlatego taksówki, czy inne Ubery nie są zbyt tanią opcją. Dojazd metrem do Disneylandu z Paryża zajął nam ok. godzinki i to wraz z przesiadkami, jadąc ze wzgórza Montmartre, a więc po kolei:

Będąc w Paryżu musisz dostać się na stację metra, z której odjeżdżają pociągi RER A (to trochę pociąg, trochę metro, ponieważ raz jeździ nad powierzchnią ziemi a raz pod). Musisz wsiąść do pociągu w stronę Marne-la- Vallée / Chessy i jechać nim do końca trasy. Pociąg w samym mieście Paryż zatrzymuje się na następujących stacjach:

  • Charles-de-Gaulle – Ètoile
  • Auber
  • Châtelet – Les Halles
  • Gare de Lyon
  • Nation

Podsumowując, musisz dostać się na jedną z powyższych stacji i stamtąd udać się do Disneylandu

Zakup biletów – Dojazd do Disneylandu z Paryża

Aby dojechać do Disneylandu z Paryża potrzebujemy biletów po 7,60 EURO (cena z listopada 2018) w jedną stronę dla jednej osoby. Bilety kupujemy w automatach, które są na każdej stacji metra. Polecam kupić od razu bilet w dwie strony! Wieczorem, po zamknięciu parków Disneyland kolejki do automatów są ogromne… Jak zakupić bilet?

Na automacie należy wybrać bilet „Tickets for MLV Chessy Disney”. Następnie dokonać płatności gotówką w EURO, bądź kartą (polecam Revolut – do 2.12.18 r. można odebrać ich kartę za darmo). Dla ułatwienia poniżej wrzucamy filmik z zakupów naszych biletów:

Udostępnij ten wpis, będzie nam miło!
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O nas

Nasza przygoda z podróżowaniem zaczęła się w 2014 roku od szybkiego jednodniowego tripa do Brukseli. Decyzję o wyjeździe podjęliśmy w kilka minut. Ten, kto powiedział, że podróżowanie uzależnia miał rację! Od tamtej pory zwiedzaliśmy świat regularnie. W 2019 dołączył do naszego teamu – Julian, nasz syn. W taki sposób zaczęliśmy podróżować z dzieckiem, nie zwalniając tempa.

Social Media

Newsletter

Zapisz się na newsletter

Dowiedz się jak tanio podróżować z dzieckiem