Santorini – wynajem samochodu bez karty kredytowej

santorini wynajem samochodu bez karty kredytowej

Na Santorini wybraliśmy się z 16 miesięcznym synem, więc chcieliśmy zapewnić sobie jak najwygodniejszy środek transportu do przemieszczania się po wyspie. Zwłaszcza, że jeszcze panuje pandemia.

Słyszeliśmy, że najlepiej jest wynająć samochód za pośrednictwem rentalcars. Okazało się jednak, że aby wynająć tam samochód w normalnej cenie – konieczne jest posiadanie karty kredytowej. My na Santorini wybraliśmy się spontanicznie, więc nie zdążyli sobie takiej zorganizować. Debetowa niestety nie wystarczy. Przy braku karty kredytowej konieczne jest zostawienie 1000 euro w depozycie i opłacenie dodatkowo ubezpieczenia, co daje kosmiczną kwotę.

Na szczęście okazało się, że samochód można wynająć w lokalnej wypożyczalni Santorini Holiday Cars. Za wynajem płaci się gotówką, nie trzeba opłacać depozytu, ani dodatkowego ubezpieczenia. Po rezerwacji auta, przywożą go w podane w rezerwacji miejsce i wspólnie można ustalić gdzie go zostawić. My zdecydowaliśmy się na to by zwrócić samochód na lotnisku. Uznaliśmy, że tak będzie najwygodniej.

Samochód wynajęliśmy na 7 dni. Za 1 dzień policzyli nam 30 euro + oczywiście koszty benzyny. Za fotelik dla dziecka nie musieliśmy ponosić dodatkowej opłaty.

Udostępnij ten wpis, będzie nam miło!
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Nasza przygoda z podróżowaniem zaczęła się w 2014 roku od szybkiego jednodniowego tripa do Brukseli. Decyzję o wyjeździe podjęliśmy w kilka minut. Ten, kto powiedział, że podróżowanie uzależnia miał rację! Od tamtej pory zwiedzaliśmy świat regularnie. W 2019 dołączył do naszego teamu – Julian, nasz syn. W taki sposób zaczęliśmy podróżować z dzieckiem, nie zwalniając tempa.

Social Media

Newsletter

Zapisz się na newsletter

Dowiedz się jak tanio podróżować z dzieckiem