Puerto Princesa – najbardziej rozwinięte miasto na Palawanie

Puerto Princesa – najbardziej rozwinięte miasto na Palawanie

Puerto Princesa to główne miasto na wyspie Palawan. To tu z reguły rozpoczyna się zwiedzanie tej wyspy.

Pomimo tego, że jest tu ciasno, ponieważ trycykli jest więcej niż pieszych, miasteczko da się lubić, z uwagi na to, że w pewnym stopniu pod względem rozwoju przypomina ono europejską cywilizację, której szybko zaczęło nam brakować.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, iż tutaj znajduje się jedyny w 100% sprawny bankomat na Palawanie. Koniecznie należy tutaj wypłacić sumę, która wystarczy na cały pobyt, ponieważ później będzie już tylko gorzej. Wypłacenie pieniędzy w Port Barton jest niemożliwe, natomiast w El Nido to łut szczęścia

Po drugie, znajduje się tutaj kilka fast-foodów. Przy wrażliwych żołądkach są to jedyne bezpieczne miejsca do spożywania posiłków w tak egzotycznych krajach jak Filipiny.

Po trzecie, zaletą Puerto Princesy jest to, że można tu zrobić prawdziwe zakupy w dobrze zaopatrzonym supermarkecie. Nie docenialiśmy tego, dopóki nie ruszyliśmy w głąb Palawanu.

Ponadto, Puerto Princesa to dobre miejsce wypadowe do odbycia kilku niesamowitych wycieczek:

  1. Sabang – park narodowy podziemnej rzeki. Miejsce całkowicie czarujące. Zapierające dech w piersiach. Nie bez powodu jest to jeden z nowych siedmiu cudów świata natury.

sabang1 sabang2 sabang3

2. Honda Bay – zatoka, w której można wziąć udział w tzw. Island Hoppingu. Podczas wycieczki kursuje się od jednej małej wysepki do drugiej, w międzyczasie mamy czas na snurkowanie i podziwianie rafy koralowej.

hondabay2

honda-bay-1
Cowrie Islandhondabay3

3. Nagtabon Beach – przepiękna, ukryta plaża, zupełnie nieturystyczna. Duże fale, biały piasek i całkowity spokój. Aby się tam dostać należy wynająć skuter lub pojechać trycyklem. Jedna z najpiękniejszych plaż – trzeba ją odwiedzić!

Udostępnij ten wpis, będzie nam miło!
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O nas

Nasza przygoda z podróżowaniem zaczęła się w 2014 roku od szybkiego jednodniowego tripa do Brukseli. Decyzję o wyjeździe podjęliśmy w kilka minut. Ten, kto powiedział, że podróżowanie uzależnia miał rację! Od tamtej pory zwiedzaliśmy świat regularnie. W 2019 dołączył do naszego teamu – Julian, nasz syn. W taki sposób zaczęliśmy podróżować z dzieckiem, nie zwalniając tempa.

Social Media

Newsletter

Zapisz się na newsletter

Dowiedz się jak tanio podróżować z dzieckiem