7 rzeczy, które musisz zrobić w Dubaju

7 rzeczy, które musisz zrobić w Dubaju

1. Spacer po Dubaj Marinie

Polecamy rozpocząć zwiedzanie miasta właśnie od tego punktu, gdyż to właśnie Marina zapiera dech w piersiach i buduje pierwsze wrażenie o Dubaju. Wysokie, nowoczesne przeszklone budynki ograniczone jedynie wyobraźnią – to prawdziwy symbol tego miasta. Większość z nich wyrasta przy błękitnych wodach zatoki, co dodaje im jeszcze większego uroku.

Dubaj Marina

2. Zobaczyć Burj Khalifę i wjechać na szczyt

Burj Khalifa to obecnie najwyższy budynek świata. Zachęca miliony osób z całego świata do podziwiania widoków z jego najwyższych tarasów. Za pierwszym razem zrezygnowaliśmy z kupienia biletów na tę przyjemność. Za drugim naprawiliśmy swój błąd i szczerze zachęcamy do skuszenia się na wjazd na samą górę! Widok odbiera mowę. Bilety najlepiej zakupić online, gdyż na miejscu ceny są znacznie wyższe. My zapłaciliśmy: 130 AED za osobę (124/125 piętro). Można było wybrać także droższą opcję i wjechać na 145 piętro, ale podejrzewamy, że widoki bardzo podobne 😀
Odwiedzając Burj Khalifę warto zostać trochę dłużej i obejrzeć multimedialny pokaz fontann odbywający się u stóp tego ogromnego budynku. Pokazy odbywają się codziennie od godziny 9 do 13 co pół godziny, a później od godziny 18 do 21, również co pół godziny.

Burj khalifa

Widok z Burj Khalifa
Widok z Burj Khalifa

3. Zobaczyć Burj Al Arab

To drugi obowiązkowy Burj tego wyjazdu! Jest to chyba najpopularniejszy hotel w całych Emiratach. Słynie z wyglądu przypominającego żagiel i z niebotycznie wysokich cen – to z pewnością najdroższy hotel na świecie. Herbatka kosztuje jakieś 500 AED. Burj Al Arab jest jedynym siedmiogwiazdkowym hotelem na tej planecie. Można go podziwiać jedynie z zewnątrz, gdyż bez rezerwacji nie ma szans dostać się do środka. Najlepiej ogląda się go z pobliskiej plaży publicznej. Doskonale wygląda przy zachodach słońca 🙂

img_4230

4. Atlantis

To kolejny rozpoznawalny hotel w Dubaju. Znajduje się u szczytu Jumeirah Palm i przypomina w pewnym sensie przeogromną bramę. Budynek z zewnątrz jak i wewnątrz jest bardzo luksusowy. Przy małym podstępie można dostać się do środka! Nam się to udało. Jedna ze ścian hotelowych to gigantyczne akwarium! Sięga tak wysoko, że niektóre pokoje na wyższych piętrach mają do niego dostęp.
Aby dostać się na palmę najlepiej wziąć taksówkę. Na piechotę nie ma szans, gdyż po prostu nie ma chodników.

Atlantis z drugiej strony
Atlantis

Jeśli komuś nie chce się oglądać Atlantisu z bliska – jest łatwiejsza opcja do obejrzenia całej Palmy 😀 Co prawda z dużo wyższego punktu, ale widoki są nieziemskie!

Można udać się do restauracji Observatory hotelu Mariott, zamówić sobie coś drobnego i obejrzeć Jumeirah przez szyby.

Widok z Mariottu
Widok z Mariottu

5. Zrobić rundkę po najpopularniejszych centrach handlowych Dubaju

Mall of the Emirates, Dubai Mall, Ibn Battuta Mall.
Dubai Mall – to największe centrum handlowe na świecie. Oferuje szeroki wybór produktów i całą gamę różnorodnych sklepów. Ciężko obejść go całego, gdyż jest tam ponad 2000 sklepów. W Dubai Mallu zobaczyć można ogromne akwarium. Część ścianki możesz obejrzeć za darmo, jeśli natomiast zechcesz wejść do tunelu akwariowego – trzeba zapłacić. W ofercie znajdziesz również możliwość nurkowania razem z rekinami.


IMG_8697

Mall of the Emirates – tutaj pojeździsz na nartach i łyżwach, mimo że Dubaj znajduje się niemalże na środku pustyni. W tym miejscu można spędzić odrobinę czasu z pingwinami 😀

Ibn Battuta Mall – nazwa centrum handlowego wzięła się od słynnego podróżnika arabskiego Ibn Battuta. Galeria została zbudowana tematycznie. Ściany jak i podłogi przypominają antyczne korytarze.

IMG_8712

6.Global Village

Global Village – to pewnego rodzaju międzynarodowy projekt, który można obejrzeć kilka miesięcy w roku. Jest to sztucznie zbudowana wioska składająca się z dystryktów odpowiadających różnym państwom. Każda z tych części wzorowana jest na oryginalnej architekturze danego kraju, dlatego wchodząc np. do części poświęconej Francji – zastaniesz makietę wieży Eiffla. W tychże dzielnicach znajdują się liczne bazary i stanowiska oferujące wszystkie możliwe produkty – zarówno jedzenie, ozdoby jak i tekstylia. W jeden wieczór można poznać cały świat, a w szczególności od strony kulinarnej 😀

dsc07767

7. Abu Dhabi

Przyjeżdżając do Dubaju koniecznie trzeba zostawić sobie jeden cały dzień na wycieczkę do Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby zobaczyć Meczet i Hotel Emirates Palace. Podróż trwa jakieś 2h, bilety nie są drogie a wrażenia niesamowite!
Planując odwiedziny w meczecie trzeba mieć na względzie kilka rzeczy ->

img_4228 img_4229

Udostępnij ten wpis, będzie nam miło!
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O nas

Nasza przygoda z podróżowaniem zaczęła się w 2014 roku od szybkiego jednodniowego tripa do Brukseli. Decyzję o wyjeździe podjęliśmy w kilka minut. Ten, kto powiedział, że podróżowanie uzależnia miał rację! Od tamtej pory zwiedzaliśmy świat regularnie. W 2019 dołączył do naszego teamu – Julian, nasz syn. W taki sposób zaczęliśmy podróżować z dzieckiem, nie zwalniając tempa.

Social Media

Newsletter

Zapisz się na newsletter

Dowiedz się jak tanio podróżować z dzieckiem